Štěnice

První pomoc a příprava bytu na postřik proti štěnicím.

Při hubení štěnic je vždy velmi důležité najít všechny možné úkryty ve kterých se mohou štěnice vyskytovat. Většinou jde především o postele, noční stolky ale jsou to také vnitřky skříní, prostory pod a za skříní, poličky na zdi, mohou se schovávat také za obrazy, pod podlahou apod.

Je nutno brát ohled na to, že při postřiku bude nutno manipulovat s nábytkem, nábytek jenž jde lehce rozebrat bude v průběhu postřiku rozebrán, aby pracovník firmy měl co nejlepší přístup do mezer, škvír, spár a dalších těžko přístupných míst.

Je to velmi důležité vzhledem k tomu, že štěnice se vždy schovává především ve velmi těžko přístupných místech a tak je potřeba, aby se postřik do těchto míst dostal.

 

Hubení štěnic se dá rozdělit na dvě části.

1 – jde o první pomoc, kterou by měl majitel nebo nájemník bytu ihned provést pokud najde štěnice.

- je nutno vyndat veškeré oblečení ze skříní, nočních stolků, úložných prostorů.

- oblečení, prostěradla a  jiné prádlo je nutno vyprat minimálně na 70 stupňů. Po vyprání je ideální prádlo uložit do igelitových pytlů, které jsou uzavíratelné. Předejte se tím opětovnému napadení. Tyto pokyny také platí pro záclony a závěsy. Praní je základní a velmi důležitá pomoc při boji proti štěnicím.

- velmi účinnou pomocí je také vysávání. Byt vysajte a poté ihned odneste pytel z vysavače do popelnice.

- pokud si myslíte, že máte napaden jen jeden pokoj, tak za žádnou cenu nepřenášejte věci z tohoto pokoje do dalších. Předejdete tím možnému zamoření dalších pokojů.

- staré a nepotřebné věci je ideální okamžitě vyhodit. Jde i o postele, sedací soupravy, noční stolky. Taky se velmi často stává, že si štěnice donesete s novým nábytkem. Pokud štěnice objevíte je ideální se do tohoto nábytku podívat a pokud tam štěnice najdete, tak ho okamžitě zlikvidovat.

- pokud máte v pokoji knihy, hračky, DVD, CD je potřeba je prohlédnout.

Všechny tyto pokyny je nutno udělat před samotným postřikem.

 

2 – jedná se o samotný postřik, který je v napadeném bytě nezbytný.

- před postřikem je nutno byt připravit. Je důležité zpřístupnit veškeré mezery, škvíry, spáry a další těžko přístupná místa.

Proto je nutno před návštěvou našeho zaměstnance odtáhnout postele, skříně od zdí, sundat veškeré věci ze zdí ( obrazy, poličky atd. ), rozmontovat postele, sedací soupravy a vyklidit jejich úložné prostory, vyklidit skříně a noční stolky, také vyklidit pracovní stoly. Sundat ložní prádlo.

Tyto věci jsou velmi důležité k tomu, aby postřik byl účinný.

Pokud byt není připraven podle těchto instrukcí a musí to udělat náš pracovník, tak se cena práce navyšuje minimálně o 500Kč.

Po provedení postřiku se nesmí kolem stěn několik dní vytírat ani vysávat. Postřik by se tímto znehodnotil !!!!!!!

Postřik je nutno minimálně jednou opakovat a to přibližně po 21 dnech.